Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Narva

Hea energia linn

Kultuuririkas sügispuhkus Narvas

16.04.2021

Imeline soe suvi 2021 on läbi, kuid saabuvast sügisest ei peaks tulema norutuju põhjus. Ilm ei pruugi alati lubada õues ajaviidet, kuid pärast suvist puhkust on kultuurielu kiiresti hoogu kogumas. 22. septembril Sügispealinna tiitlit vastuvõtav Narva on kahtlemata parim koht, kus selle hooaja võimalusi täielikult ära kasutada.

 

Nagu sügispealinnale kohane, saab Narvast kolmeks kuuks kultuurielu keskuseks. 22. septembrist kuni 21. detsembrini toimub erinevates linnapaikades palju muusikakontserte, teatrietendusi, näitusi ja erinevaid festivale. Sügispealinna rikkalikku programmi leiab alati linna kodulehelt.

 

Sel aastal toimuvad juba traditsioonilised festivalid IdeeJazz ja KinoFF ning rahvusvaheline ajaloofestival "Talvelahing", mis rekonstrueerib Vene ja Rootsi vägede lahingu Põhjasõja ajal.

 

22. ja 23. septembril kutsub Narva muuseum festivali "Teadlaste öö" raames teid loengutele, töötubadele ja ekskursioonidele tee-teemalisel näitusel.

 

Oktoobri lõpuni on teil veel aega osaleda Kreenholmi ekskursioonil, mis on juba palju aastaid meelitanud palju külastajaid.

 

Veel ühte kuulsat Narva vaatamisväärsust - Vana Narva maketti - leiate giidiga ekskursioonil näitusel "Vana. Uus. Narva. 1684/1984 ... 2034".

 

Muusikat saab kuulata Art-klubis Ro-Ro.

 

Victoria bastioni kasemattidesse on külalised alati teretulnud. Siin räägitakse ekskursioonide ajal selle kaitseehitise põnevast ajaloost ja saladustest. Koos kooliaasta algusega pakutakse siin taas õppekavad nii koolilastele kui ka koolieelikutele. Ja muidugi, siin saate alati tähistada lapse sünnipäeva või lihtsalt sõprade seltskonnaga mõnusalt aega veeta põgenemistoas "Ukse taga ...".

 

Sellest aastast on Narvas avatud RMK infopunkt, kus lisaks olemasolevale teabele Eesti metsade puhkevõimaluste kohta toimuvad ka loodussündmused. Niisiis, 9. oktoobril toimub siin loodusfilmide õhtu koos külalisega. Enne seda korraldab RMK 19. septembril Äkkeküla puhkealal matka “Seened meie metsades”.

 

Äkkekülas on nüüd avatud aastaringne tubing, mänguväljakud ja pumptrack, nii et lastel on ka värskes õhus midagi teha. Ja terviserajad on suurepärane koht imelisel sügispäeval jooksmiseks või kõndimiseks.

 

Sügisene loodus rõõmustab silma rohkem kui kunagi varem värvika lehestiku ja läbipaistva õhuga ning kindlasti tuleks kasutada võimalust seda ilu nautida. Kuni septembri lõpuni pääseb veel Narva-Jõesuusse jõetrammiga. Imetlege jõe kaldaid, hingates samal ajal puhast jõeõhku!

 

Eesti sügispealinn Narva ootab teid külla!

Viimati uuendatud: 03.11.2021