Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Narva

Hea energia linn

Narva on Eesti sügispealinn

09.09.2021

22. septembril saab Narvast taas Eesti sügispealinn, mis tähendab, et kolme kuu jooksul oleme terve riigi kultuurielu keskus. 22. septembrist kuni 21. detsembrini toimub erinevates linnapaikades palju muusikalisi kontserte, teatrietendusi, näitusi ja erinevaid festivale.

 

Sügispealinna kultuuriürituste kalendri 22. septembril kell 18.00 avab kontserdimaja "Geneva" laval toimuv Narva sümfooniaorkestri kontsert “Bachist Morricone'i”. Pidulikuks õhtuks valitud teosed avaldavad publikule muljet ootamatute žanrite ja meeleoludega. Kollektiiv ilmub kammerkoosseisus, soojendades paeltemplite soojust. Solistide duetis debüteerib Narva laval lisaks avalikkusele juba tuntud ja lugupeetud orkestri saatejuhile Sergei Tyutyunikule ka oboist Dmitri Bulgakov, maineka rahvusvaheliste konkursside ja festivalide laureaat. Kolme sajandi kaare kaudu ühendab programm Bachi muusika 20. sajandi muusikaga ning orkester avaldab austust juba lahkunud Eesti kuulsa helilooja ning kultus- ja muusika- ning kinofiguuri Ennio Morricone mälestusele. Jaan Räätsi pärandist kõlab kolm osa tema kuulsast kontserdist kammerorkestrile ja Morricone'i austusavaldus on filmi „Missioon“ teema esitamine. Lisaks esitatakse Morricone eksimatu heliriba filmile The Professional. Programm tutvustab kuulajatele ka kaasaegse Eesti muusikamaailma isikut - andekat kitarristi ja helilooja Lauri Jielechti, kelle loomingut on pärjatud mitmete vabariikliku muusikaauhindadega. Täiendab Astor Piazzolla piduliku kontserdi "Sügisene tango Buenos Aireses" värvipaleti Narva sümfooniaorkestri esituses Anatoli Štšuri juhatusel.

 

Teatrikunsti austajatele pakub Sügispealinn eri žanrite etendusi. 11. oktoobril näidatakse festivali "Kuldne Mask" raames Narvas teatri Ballet-Moskva näitlejate esituses etendust "Tantsupõrand". Rolle mängivad teatri kaasaegse ja klassikalise trupi kunstnikud. Oma etendusi pakub ka Eesti Vene teater, mida saab näha sel sügisel Narvas. Loominguline ühendus "Teine Laine" esitab publikule teatri "Ilmarine" juhi Juri Mihhalevi mälestusele pühendatud näidendi "Taevased ratsanikud".

Sel aastal, 18.-24. oktoobril toimub Põhjamaade nädal, mis toimub juba seitsmendat korda ja pakub mitmekesist tegevusprogrammi täiskasvanutele ja lastele: näitusi, filme, temaatilisi kohtumisi ja arutelusid, aga ka palju huvitavaid kogemusi ja põhjanaabrite kasulikke kogemusi.

 

Muusikahuvilisi ootab särav muusikaline palett - klassikast rokini, folkist jazzini kõlab sügispealinn linna erinevates kohtades. Oktoobris on kavas pidulik kontsert, millel astub üles Narva publiku lemmik Gleb Matveychuk koos kuulsate lüürikalauludega, samuti Jevgeni Mravinski nimeline rahvusvaheline muusikafestival. Novembri alguses on kavas rokk-festival "Gratši uleteli", jazz-kontserdid festivali IDeeJazz raames, ainulaadne suurte heliloojate juubelile pühendatud kontsert Maksim Dunajevski esituses. Muusikahuvilisi rõõmustavad ka Narva sümfooniaorkestri kontserdid.

Sügis tõotab tulla kultuuriürituste jaoks hoogne. Sügispealinna raames on kavas igasugused kontserdid, teatrietendused, näitused, festivalid, spordiüritused ja palju muud! Ajaloosõpru ootab novembris ees põnev rännak minevikku - rahvusvaheline ajaloofestival "Talve lahing", kus olete tunnistajaks Vene ja Rootsi vägede vahelise lahingu rekonstrueerimisele Põhjasõja ajal. Rahvuslike seltside pidulik kontsert lisab sündmuste kalendrisse värvika vahelduse.

 

Linna elanikel ja külalistel on ees julge ja väga huvitav eksperiment - heategevuskontsert "Multfest ehk Rokerid lastele". See idee on tuntud rokkmuusikute populaarsete lastelaulude esitus! Samuti toimub sügispealinna raames Eesti tuntud muusikute esinemine. Lisaks kutsutud artistide etteastetele on kavas ka andekate Narva esinejate ja muusikute kontsert. Novembri lõpus peab Narvas juba väga populaarne festival KinoFF oma kolmandat hooaega, mille raames esitatakse publikule rahvusvahelistel festivalidel end kuulutanud filmid ning Eesti režissööride filmide eriseansid .

 

Sügispealinn saab täis meelelahutus- ja spordiüritusi. Üks selliseid silmapaistvaid sündmusi on Neptunase ööjooks, mis toimub 18. detsembril Narvas. Sügispealinna kultuuriprogrammi viimane akord on suurejooneline Galakontsert 21. detsembril. Sel päeval annab Narva tiitli üle Eesti talvepealinnale Otepää linnale.

 

Pange tähele, et kõik üritused toimuvad vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse korraldustele ja COVID-19 viiruse leviku piiramise nõuetele.

Viimati uuendatud: 14.10.2021

Kogu galerii