Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Euroopa algab siin

Narva kohalikkude silmadega

Igal linnaelanikul on olemas lemmikkoht Narvas. Tavaliselt on need kohad turistide eest peidetud ega pole vaatamisväärsuste TOP-is. Nendest kohtadest ei saa teada ametlikest brošüüridest, vaid ainult kohalike käest. Nt kus teha kõige mõnusama atmosfääriga pilte? Kust avaneb parim vaade linnale? Kust saab näha Narva koski? Kes valmistab parimat leiba ja õlut kogu linnas? Kus on ööelu tuiksoon?

 

Niisiis, oled juba Narva Linnuses, jõepromenaadil, Victoria bastionis ja Kreenholmi ekskursioonil käinud ning ametlik programm on läbi. Nüüd on aeg vaadata Narvale kohalike pilguga!

 

 

Kuna Narva jõgi asub kahe riigi piiril, saab jõe ääres asuvatelt vaatamisplatvormidelt saab näha ka Venemaa linna Ivangorodi. Kohati ei olegi kohe ilmne, kus lõpeb Eesti ja algab Venemaa. Mine Joaoru puhkealal asuvale kõige idapoolsemale punktile Eestis. Otsi üles jõepromenaadi binokkel ja piilu Venemaa poolele! Naudi õhtusöögi kõrvale elavat muusikat Art-klubis Ro-Ro. Kui veab, õnnestub Sul siin võib-olla ka ka kalakurgi näha.

 

Kõige vingemaid pilte saab teha kuulsa Narva kunstniku Maria Sambuko tehtud grafiti taustal. Marsruuti leiad siit.

 

Kui välismaale parajasti minemas ei ole, saab teha luksuslikke pilte, nagu puhkaks Maldiividel nn Narva Maldiividel. Vesi on siin imeilusat värvi, kuna veekogu põhja on ladestunud tööstusest lekkinud ühendid, mis peegeldavad valgust. Samal põhjusel on seal ujumine aga rangelt keelatud! See on tervisele ja elule ohtlik. Vaatamisväärne on ka nn Narva Veneetsia oma kanalite ja paatidega.

 

Panoraamvaade Narva linnale ja Ivangorodi kindlusele avaneb Tartu Ülikooli Narva Kolledži avatud terrassilt. Pääs terrassile on kõigile tasuta.

 

Kui siin on õlle- ja leivasõpru, tuleb seada sammud Narva pruulikotta, kus saab maitsta käsitööõlut saab degusteerida seal valmivaid kaheksat erinevat õllesorti ja kalja. Üks nendest on müügil ka Narva iiri pubis The Irish Embassy Pub. Ülimaitsvat kohalikku Narva leiba müüakse selles väikses kodupoes Tempo piirkonnas. 

 

Kui pärast elamusrohket päeva veel natuke energiat on, siis leidub Narvas mitu kohta ka ööeluga tutvumiseks - ööklubid Geneva ja Avenue.

 

Muide, linna piires on väga mugav ka taksoga liigelda – sõit maksab kõigest 3,50 eurot, sõltumata sihtpunktist. Narvas on olemas ka Bolt tõukerattad, millega vuhisedes on su puhkus veelgi lõbusam!

 

Sellest võib kujuneda unustamatu puhkus!

 

Viimati uuendatud: 15.07.2024

Vaata lisaks

Vaata lisaks