Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Narva

Hea energia linn

Põhjused külastamiseks

Tere tulemast Narvasse!

 

Narva asukoht kahe riigi piiril on alati olnud linna kõige iseloomulikumaks jooneks. Siin, oma kiireid voogusid Peipsi järvest Läänemerre kandva Narva jõe kallastel, asus juba keskajal kaht tsivilisatsiooni eraldav piir, mis lahutas euroopalikku ja katoliiklikku läänt slaavlaslikust, õigeusklikust idast. Piir pole aga sugugi ainult eraldusriba, vaid ka kahe kultuurimaailma kohtumise ja vastastikuse mõjutamise paik.

 

Narvas on ajalugu talletatud kogu oma vastandlikkuses, ent samal ajal siiski terviklikus, kaunis ja dramaatilises arhitektuurses ansamblis, mille sarnast pole kusagil mujal Euroopas: jõe vastaskallastel, teineteise vahetus läheduses (noolelennu või musketilasu kaugusel) kõrguvad kaks kivikolossi – saksa rüütliloss Hermanni Linnus ja vene Ivangorodi kindlus.

 

Narva bastionid koos linnusega on piirilinnas peavaatamisväärsus. Ah et miks need vanad ja karedad seinad nii erilised on? Õigem oleks vist öelda, et nad on müsilised. Bastionide paksudes seintes hoiti ajaloo salapärasemaid momente ning legende. Need uhked sõjaehitised olid alati ainult väljastpoolt ligipääsetavad, kasematid peideti külastajate pilkudest tavaliselt ära. Nüüd aga jagab Victoria bastion oma saladusi kõigiga ja seega on oodatud kõik huvilised. Käikude sees olev ekspositsioon jutustab sellest, kuidas toimus bastionide ehitamine ja kuidas kasutati bastione nende pika ajaloo erinevatel etappidel.

 

Narva jõepromenaad pikkusega ligi 1 km laiub piki Narva jõge Victoria bastionist kuni Narva linnuse jalamini. See on kujunenud Narva südameks, olles ühtaegu atraktiivne nii kohalikele kui külalistele. Promenaadil võib näha jalutajaid, kalureid ja sportlasi iga ilmaga.

 

Soome lahe kaldal, Narva jõe suudmes, ainult 14 kilomeetri kaugusel Narvast, asub Narva-Jõesuu. Juba XIX sajandi alguses sai sellest väikesest hubasest kuurordist Peterburi aristokraatidel armastatud puhkekoht. Linnas asuvad sanatooriumid, hotellid, puhkekodud, ja kämpingud suudavad mahutada tuhandeid külalisi. Suurepärane balneoloogiline kliima, männimets, kena rand kuldse liivaga, Läänemere jahe ja puhas vesi – kõik see teeb Narva-Jõesuu eriliselt ligitõmbavaks puhkepaigaks.

 

Viis peamist põhjust külastamiseks

 

1. MEIL ON EESTI KAUNEIM RANNAKUURORT NARVA-JÕESUUS – Balti mere pärl valge liiva, tervistava männimetsa ja rahustava merekohinaga.

2. KAUNIS LOODUSLIK ASUKOHT JA KORDUMATU AJALUGU on kujundanud ainulaadsed linnad, ühed suurepärasematest oma olemuselt kogu Baltikumis.

3. IDEAALNE KOHT PUHKAMISEKS – puhas ja turvaline keskkond, hea infrastruktuur.

4. IGA HUVILINE LEIAB SIIN MEELEPÄRAST: kes naudib spaade mõnusid või loodust, kes uurib sajandite ajalugu, kes harrastab sporti või sukeldub meelelahutusse – meil võite aastaringselt veeta oma parima puhkuse.

5. NARVA JA NARVA-JÕESUUS VÕTAVAD teid vastu ühtaegu nii eestipäraselt, kuid samas venepärase külalislahkusega.

 

Kohtume Narvas!

Viimati uuendatud: 18.11.2021

Vaata lisaks

Vaata lisaks

Check out our Instagram for even more reasons to visit Narva