Skip to Content (Press Enter)
Teksti suurus
Reavahe
Kontrast
normal contrast icon
high contrast icon

Must taust kollase tekstiga

Tagasiside
...

Euroopa algab siin

Suveseiklused Narvas

Suvi on Narvas kõige põnevam seikluste hooaeg!

 

Suvi on parim aeg Narva avastamiseks eriti lähedalt, ringi vändates ja väikeseid tänavaid mööda uidates. Kui kaherattaline sõber on koju jäänud, saad rentida linna- või mägijalgratta Joaoru puhkeala rannahoonest. Seal on olemas ka paksude rehvidega jalgrattad ehk fatbike'id ja kahekohaline tandem-jalgratas. Rannapuhkuse jaoks saab laenutada päevitustoole ja aktiivse puhkuse jaoks kõikvõimalikku spordivarustust.

 

Meresõpradele soovitame jõetrammi Carolinega sõitu Narvast Narva-Jõesuuni. Pärast Narva tagasijõudmist võite süüa ja nautida elavat muusikat kunstiklubis Ro-Ro, mis asub kohe Narva sadama kõrval. Pärast sööki on mõnus jalutada Narva jõepromenaadil uue vaateplatvormini "5-krooni vaade" ja nautida imeilusat vaadet kahele uhkele linnusele.

 

Narva linnuses avab suvel uksed Põhjaõu oma ajalooliste käsitöökodadega. Põhjaõue elanikud elavad 17. sajandis ja toimetavad tolleaegseid tegemisi. Nagu tollal, määrab ka nende elurütmi rahva- ja kirikukalender, selle tähtpäevad ja pühad, nendega seotud uskumused ja kombestik. Peaaegu igal nädalavahetusel saab osaleda temaatilistel päevadel ja meisterdada midagi oma kätega.

 

Ka tänapäevane kalender on just suvel Narvas eriti tihe. Absoluutselt iga päev toimub midagi. Vaata lähemalt SIIT

 

Kas sina tead, mis on Victoria bastioni kasematid? Need on Victoria bastioni müstilised ja lummavad sisekäigud, mis on tänapäeval lõpuks kõigile avatud. Giidid jagavad seal nende legende ja saladusi. Maist oktoobrini on avatud ka bastioni 2. korrus, kus tutvustatakse põnevate temaatiliste programmide käigus bastionide püsielanikke - nahkhiiri.

 

Osaleda tasub kindlasti ka Narva muuseumi temaatilistel ekskursioonidel:

 

"Kreenholm: tekstiilihiiglase ajalugu" pühapäeviti

"Baltijets: salajane militaartehas linna südames" pühapäeviti

 

Kui aga eelistate iseseisvat õppimist ja ajalooga tutvumist, laadige alla üks interaktiivsest seiklusmängust: Narva Ring või Jüri von Kaufmanni seiklus Narvas. Lisaks sellele, et need on harivad ja huvitavad, on need ka lõbusad!

 

Lastega soovitame minna Äkkeküla spordi- ja puhkealale, kus vanemad saavad treenida välitrenažööridel ja lapsed samal ajal turnida seikluspargi elementidega mänguväljakul. Kõik koos saate mängida paintball'i või jalutada loodusrajal, kus elavad oravad, ja pidada piknikku selleks mõeldud alal. Nädalavahetustel on avatud ka aastaringne tuubingu rada, kus saab nautida sõitu ilmast sõltumata!

 

Rohkem ideid peredele leiate rubriigist lastega Narvas.

Viimati uuendatud: 18.04.2023

Vaata lisaks

Vaata lisaks